10 Haziran 2010 Perşembe

Sweetvision!

Bir Eurovision daha geride kaldı. Gary Lineker'in ünlü sözü "futbol 22 kişinin 90 dakika boyunca oynadığı ve sonunda almanların kazandığı bir oyundur." sözünü, yıllar sonra bir şarkı yarışmasında anmış olduk.

Benimse bu geceden tek kazancım, Ukrayna temsilcisi Alyosha ve güzel şarkısı "Sweet People" oldu. Dünyanın gidişine dair bir isyanı barındıran ve bunu Alyosha'nın iç gıcıklayan brütal vokaliyle destekleyen şarkı, ismiyle de güzel bir gönderme yapıyordu.

Sweet People, en azından ilk beşe girmeliydi. Ama giremedi. Çünkü Eurovision, kolay algılanan, dile dolanan şarkıların ve sevimli solistlerin yarışmasına dönüşmeye başladı son iki yıldır. Geçen yılın kazananı Alexander Rybak-Lena kromozomlarından doğabilecek bir çocuğun Eurovision'u rahat on, on beş yıl domine edebileceğini kestirmek güç değil bu arada!

Evet diyeceğim şu ki; biz de seneye en güçlü silahımızı kullanalım bu yarışmada. Nil katılsın mesela. Şarkıları özgün ve hareketli, dansları eğlenceli, ee kendisi de çok sempatik! O halde bir birincilik daha neden gelmesin şekerler?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder